۳ راه بهینه سازی تیم فروشتان

۳ راه بهینه سازی تیم فروشتان

در فروش B2B، شما به مزیت هایی برای فروش بهتر نیاز دارید. استراتژی، تکنولوژی و تیم فروش حرفه ای همگی بخشی از دستورالعمل برای فروش بهتر و داشتن رابطه مناسب تر با مشتریان هستند.

تقویت و تمرین دادن تیم فروشتان، به بازدهی بیشتر کمک می کند. در اینجا ۳ روش برای بیشتری بازده را بررسی می کنیم.

  1. اندازه گیری و تحلیل داده های فروش

بدون بررسی و آنالیز نتیجه داده های فروش، بهینه سازی تیم فروشتان فرآیندی بیهوده خواهد بود. بررسی سرنخ های فروش b2b به تیم فروش شما آمارهایی برای بهتر کردن روش های و متدها می دهد تا در مذاکرات فروش استفاده کنند.

برای اندازه گیری داده های فروش از ابزارهای B2B مانند موارد زیر می توانید استفاده کنید:

  • اگر کسی به سایت شما سر بزند و فرمی را تکمیل نکند، بدین معنی نیست که آن لید را از دست داده اید. با استفاده از ابزار Anonymous web traffic analysis شما می توانید بدانید که آن ها از کجا آمده اند، شرکتشان چیست و زمینه کاری آن ها چه می باشد.
  • نیازی نیست تا حتماً از سیستم کامپیوتری داده ها را بررسی کنید. با استفاده از موبایل می توانید اطلاعات را لحظه به لحظه مشاهده و بررسی کنید. این ابزار Mobile access updates نام دارد.

۲٫ ادغام بازاریابی و فروش

روش دیگر برای بهینه سازی تیم فروشتان و بازگشت سرمایه ادغام بازاریابی b2b و فروش B2B می باشد. هر دوی آن ها اهداف مشترکی دارند، مانند توسعه و رشد بازگشت سرمایه، اما به هر صورت ممکن است هر کدام از آن ها از روش یکسان استفاده نکنند.

تیم بازاریابی وظیفه تولید لید های با کیفیت را دارد، و تیم فروش باید این لیدها را تبدیل به مشتری و درآمد کند. بنابراین با توجه به این وضعیت هر دوتیم نیاز به همکاری با یکدیگر دارند.

انتخاب های زیر برای ادغام بازاریابی و فروش مناسب هستند:

  • ساخت قیف های بازاریابی و فروش مشترک_ با یک قیف مشترک، هر تیم می داند تیم دیگر چه کاری انجام می دهد.
  • تقسیم مسئولیت ها _ هر چقدر فاصله بین تیم ها و مسئولیت بین آن ها کمتر باشد، شکاف اندازه گیری نتایج کمتر می شود.
  • به دنبال جدایی ها باشید _  با یکدیگر برای پلن مشترک برنامه ریزی کنید، به دنبال اهداف و پروموشن های مشترک باشید.

۳٫ بهینه سازی فرآیند مدیریت لیدها

فرآیند مدیریت لیدها در فروش B2B نقش بسزایی دارد. بهینه سازی این فرآیند به لیدهای با کیفیت تر منجر می شود که به دنبال محصول یا خدمات شما می باشند.

در اینجا چند روش برای بهینه سازی مدیریت لیدها ارائه می کنیم:

  • رد نکردن درخواست ها از مشتریان فعلی _ بدین طریق می توان به همان مشتری محصولات دیگر فروخت یا وی به عنوان معرف محصولات ما به دیگران باشد.
  • امتحان کردن مکالمه ها در صفحات فرود _ سوالات بیشتر به مکالمه های بیشتر منجر می شود. از صفحات فرود مختلف استفاده کنید و نتایج را بررسی کنید.
  • مرجع و نوع لید را مشخص کنید _ بررسی این موارد به شما کمک می کند تا مرجع ورودی لیدها را بررسی کنید.

 

دسته بندی ها: فروش

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *