۳ روش برای دست یافتن به فروش موفق

۳ روش برای دست یافتن به فروش موفق

در بازار رقابتی فروش دنیای امروز، هر کسی به دنبال پیدا کردن نکاتی برای سرعت بخشیدن به بازگشت سرمایه است. شرکت ها جلسه های طوفان فکری راه اندازی می کنند، مشاوره های حرفه ای استخدام می کنند و در تکنولوژی های گران قیمت سرمایه گذاری می کنند.

اما راه خیلی ساده ای برای افزایش سهم بازار وجود دارد: سازمان فروش خودتان را خوش بینانه تر کنید.

حتماً فکر می کنید با مقاله ای عادی و بی محتوا روبرو هستید. تحقیقات نشان می دهد فروشنده هایی که نگاه خوش بینانه ای دارند درآمد بیشتری را برای شرکت ایجاد می کنند.

در یک مورد مطالعاتی مشاهده شد که فروشنده های خوش بین ۳۳% بیشتر از سایرین فروش بیمه را انجام می دهند. بعد از ۲ سال این افراد با ارتقا شغلی در جایگاه خود باعث فروش بیشتر شرکت می شوند. زیرا که آن ها نیروهایی را استخدام می کنند که خوش بینی زیادی دارند و صرفاً به دنبال فروش به هر قیمتی نیستند.

نگرش پایه در سازمان شما چیست؟ اگر نگرش شرکت شما بد بینانه است، از نقطه بالایی شروع کنید. مدیران عامل و فروش مسئول مدیریت نوع نگرش در سطح سازمان هستند.

احساسات مسری هستند

حالات رفتاری و روحی مسری هستند و به دیگران انتقال داده می شوند. چه این حالات مثبت باشند و چه منفی.

برای ساخت محیطی مثبت نگر، از سه روش زیر می توانید استفاده کنید.

۱) نگرانی را در آغوش بگیرید

در مقابله با چالش های سخت، فروشنده های خوش بین دچار افسردگی نمی شوند و بازی سرزنش کردن را آغاز نمی کنند. به جای این کار، آن ها از خود سوالات بهتری می پرسند و با پاسخ دادن به این سوالات با مشکل پیش آمده روبرو می شوند.

خوش بین ها به چالش پیش آمده به عنوان درسی برای آینده نگاه می کنند. درسی که در آینده منجر به افزایش درآمد برای آن ها می شود.

اما در این چالش ها چه چیز خوبی وجود دارد؟ معمولاً  بخش های مخفی وجود دارد که از دیده ها پنهان است.

اما این درس چیست؟ خوش بین ها با شدت بیشتری به دنبال آموزش هستند به این دلیل که می دانند که این روش درست رشد شخصیتی و توسعه کاری است.

چه چیزی در این چالش خنده دار است؟ اوقات سخت می توانند استرس زا باشند. بدن انسان به این وضعیت واکنش نشان می دهد و Cortisol تولید می کند و همین باعث خستگی، سردر گمی و کاهش خلاقیت می شود.

فروشنده های خوش بین استرس خود را با شوخی و طنز مدیریت می کنند که در نتیجه چالش های سنگین را به فرصت های مناسب تغییر می دهد. در یک کنفرانس فروش که چندین سال قبل برگزار گردید، تعدادی از خبره ترین فروشندگان گرد هم آمده بودند و داستان هایی از تماس فروش که منجر به شکست مفتضحانه شده بود را تعریف کردند. این داستان ها خنده دار و بامزه بودند

۲) دوستان خود را خردمندانه انتخاب کنید

جیم ران ، یکی از فیلسوفان کسب و کار می گوید: شما میانگینی از ۵ نفر از افرادی هستید که بیشترین زمان خود را با آن ها سپری می کنید. تیم ۵ نفره خود را بررسی کنید. آیا با خوشبین ها بیرون می روید یا با بدبین ها؟ چه نوع احساساتی توسط دوستان و همکاران شما ایجاد می شود؟ آیا مکالمات شما هدایت کننده هستند یا به نوعی شما را به سمت بدبینی سوق می دهند؟

به گروهی از افراد بپیوندید که به شما کمک می کنند چالشی فکر کنید و رفتار متفاوتی را داشته باشید. نمونه ی بسیار معروف گروه فکری قوی شامل افراد زیر هستند:

هنری فورد، توماس ادیسون، رئیس جمهوری وارن جی هاردینگ و هاروی فایر استون

مطمئنم که این گروه بر روی رشد هدفمند تمرکز داشته اند و به دنبال بهانه های واهی نبوده اند.

۳) کنترل را به دست بگیرید

فروشندگان افسرده به طور کلی دارای “کنترل خارجی” هستند. آنها احساس می کنند که همه چیز برای آنها اتفاق می افتد،مثلاً “من وام بازاریابی خوب ندارم. رقابت زیاد است. قلمرو من نا مناسب است. “

در مقابل، فروشندگان خوش بین دارای انرژی درونی بالایی هستند– بدین معنا که آن ها می توانند و می دانند که چگونه وفاداری خود را کنترل کنند.

اگر کسب و کارشان کند است، آن ها:

  • تلاش و تحقیقات خود را برای تغییر رویکرد افزایش می دهند
  • از راهنماها و منتورها مشورت می گیرند تا کارها را با استراتژی مناسب یا با مدلی متفاوت انجام دهند
  • برنامه ریزی مناسب انجام می دهند تا کارها با نظم بهتری صورت پذیرد و در رقابت پیروز شوند
  • باهوش تر می شوند به این دلیل که در این رقابت شرکت کرده اند.

فروشندگان خوشبین نتایج را مدیریت و کنترل می کنند و به دنبال بهانه تراشی نیستند.

خوش بینی مهارتی نرم است، مهارت هوش احساسی، که منجر به فروش های دشوار می شود. خوش بینی یک انتخاب است. وقتی سختی و دشواری از راه می رسد، واکنش خود را تغییر دهید. دوستان خود را هوشمندانه انتخاب کنید و شرایط را کنترل کنید. خوش بینی میزان فروش شما را افزایش خواهد داد.

دسته بندی ها: فروش

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *